| User | Avinash777 |
| Upload Date | Sun, 08 Aug 2021 09:37:36 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 1.40 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1063 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2036 | |
| Integer Score | 926 | |
| Floating Point Score | 1197 | |
|
AES-XTS
|
2036
3.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
888
4.49 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1214
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
766
2.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
692
812.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
850
266.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
967
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
924
294.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
982
7.65 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1173
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
903
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1139
7055.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1387
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1222
9.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1076
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1889
92.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2167
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1418
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
954
8.54 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
778
24.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
893
34.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 4115 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3655 | |
| Integer Score | 3846 | |
| Floating Point Score | 4773 | |
|
AES-XTS
|
3655
6.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3993
20.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5548
262.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2089
5.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4109
4.82 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3888
1.22 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4237
229.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3018
961.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
4550
35.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4281
49.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4137
5.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5606
34729.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4946
271.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5871
45.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4518
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7209
353.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8935
121.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7344
5.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4139
37.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2652
84.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1856
71.7 images/sec |