| User | Avinash777 |
| Upload Date | Sun, 08 Aug 2021 09:32:30 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 1.40 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1071 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2037 | |
| Integer Score | 934 | |
| Floating Point Score | 1206 | |
|
AES-XTS
|
2037
3.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
923
4.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1215
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
775
2.19 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
687
806.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
860
269.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
985
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
946
301.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
977
7.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1157
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
925
1.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1147
7106.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1393
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1234
9.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1072
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1870
91.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2166
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1469
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
949
8.50 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
787
25.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
900
34.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4509 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4069 | |
| Integer Score | 4222 | |
| Floating Point Score | 5204 | |
|
AES-XTS
|
4069
6.94 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4259
21.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6358
300.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2128
6.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4476
5.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4360
1.37 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4699
255.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3121
994.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
5104
39.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5069
58.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4456
5.58 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5984
37072.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5631
309.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6466
49.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4894
120.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7786
382.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10199
139.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8418
6.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4697
42.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2715
86.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1870
72.2 images/sec |