| User | Avinash777 |
| Upload Date | Sun, 08 Aug 2021 09:16:37 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 1.40 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 676 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1260 | |
| Integer Score | 595 | |
| Floating Point Score | 755 | |
|
AES-XTS
|
1260
2.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
597
3.02 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
729
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
589
1.66 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
463
543.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
514
161.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
612
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
595
189.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
593
4.62 Klines/sec |
|
|
Camera
|
713
8.26 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
592
740.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
686
4247.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
833
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
728
5.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
666
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1216
59.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1329
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
869
697.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
581
5.20 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
534
17.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
637
24.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 3105 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4251 | |
| Integer Score | 2793 | |
| Floating Point Score | 3590 | |
|
AES-XTS
|
4251
7.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3013
15.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3912
185.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1971
5.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2536
2.98 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2658
832.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3023
164.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2273
724.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
3190
24.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3009
34.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2743
3.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3643
22568.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3910
214.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3742
28.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3388
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5831
286.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7158
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5331
4.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3231
28.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2201
70.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1630
63.0 images/sec |