| User | Khyson |
| Upload Date | Sat, 07 Aug 2021 21:12:16 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.0 (Build 21A5294g) |
| Model | MacBook Pro (13-inch Retina Early 2015) |
| Model ID | MacBookPro12,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-E43C1C25D4880AD6 MacBookPro12,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5557U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.10 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 1867 MT/s |
| Single-Core Score | 835 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1160 | |
| Integer Score | 760 | |
| Floating Point Score | 944 | |
|
AES-XTS
|
1160
1.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
681
3.44 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
854
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
707
1.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
718
843.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
750
234.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
801
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
781
248.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
774
6.03 Klines/sec |
|
|
Camera
|
791
9.17 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
543
679.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1094
6776.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
748
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
907
6.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
859
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1566
76.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1701
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1166
936.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
831
7.45 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
733
23.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
813
31.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 1837 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2386 | |
| Integer Score | 1724 | |
| Floating Point Score | 1989 | |
|
AES-XTS
|
2386
4.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2015
10.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2065
97.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1581
4.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1404
1.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1671
523.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1829
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1668
531.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1773
13.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1611
18.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1675
2.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2769
17157.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1698
93.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2041
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1997
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2801
137.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3553
48.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2659
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1643
14.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1245
39.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1109
42.8 images/sec |