| User | jesse66 |
| Upload Date | Fri, 06 Aug 2021 22:32:45 +0000 |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. M3N78-EM |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Athlon X2 7750 Black Edition |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Maximum Frequency | 2699 MHz |
| Package | Socket AM2+ (940) |
| Codename | Kuma |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.88 GB DDR2 SDRAM 399 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 329 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 48 | |
| Integer Score | 370 | |
| Floating Point Score | 286 | |
|
AES-XTS
|
48
84.5 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
473
2.39 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
442
20.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
356
1.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
370
434.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
364
113.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
363
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
315
100.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
398
3.10 Klines/sec |
|
|
Camera
|
286
3.32 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
237
296.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
373
2312.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
192
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
237
1.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
268
6.60 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
541
26.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
577
7.86 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
352
282.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
196
1.76 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
301
9.62 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
151
5.82 images/sec |
| Multi-Core Score | 619 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 95 | |
| Integer Score | 697 | |
| Floating Point Score | 537 | |
|
AES-XTS
|
95
165.2 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
915
4.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
863
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
580
1.63 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
721
846.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
684
214.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
689
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
579
184.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
782
6.09 Klines/sec |
|
|
Camera
|
552
6.40 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
443
553.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
714
4424.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
391
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
466
3.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
497
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
981
48.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1106
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
703
564.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
377
3.38 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
496
15.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
261
10.1 images/sec |