| User | satyam121 |
| Upload Date | Fri, 06 Aug 2021 11:42:03 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zephyrus G GU502DU |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GU502DU |
| Power Plan | High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3750H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3865 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.81 GB DDR4 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 929 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2032 | |
| Integer Score | 822 | |
| Floating Point Score | 976 | |
|
AES-XTS
|
2032
3.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
827
4.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
989
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
737
2.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
742
871.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
736
230.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
843
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
741
236.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
819
6.38 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1017
11.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
730
912.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
994
6157.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1197
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1011
7.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
777
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1454
71.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1591
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1245
1000.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
804
7.20 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
692
22.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
701
27.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 3454 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4447 | |
| Integer Score | 3249 | |
| Floating Point Score | 3734 | |
|
AES-XTS
|
4447
7.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3365
17.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4405
208.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2147
6.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3223
3.78 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3286
1.03 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3749
203.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2694
858.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
3611
28.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3283
38.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3496
4.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4871
30177.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3317
182.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4040
31.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3881
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5677
278.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7164
97.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5563
4.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3352
30.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1986
63.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1475
57.0 images/sec |