| User | jarlvlad |
| Upload Date | Fri, 06 Aug 2021 02:29:14 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.85 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1899 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1658 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4001 | |
| Integer Score | 1416 | |
| Floating Point Score | 1791 | |
|
AES-XTS
|
4001
6.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1695
8.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1607
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1474
4.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1293
1.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1296
406.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1407
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1313
418.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1417
11.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1301
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1615
2.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1553
9620.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1850
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1568
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1464
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2969
145.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3045
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1917
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1358
12.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1548
49.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1572
60.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 8955 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8480 | |
| Integer Score | 8392 | |
| Floating Point Score | 10254 | |
|
AES-XTS
|
8480
14.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11852
59.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11439
541.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5376
15.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7979
9.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8793
2.75 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8665
470.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6541
2.04 MB/sec |
|
|
Clang
|
9743
75.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7312
84.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10470
13.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12382
76714.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8902
489.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10071
77.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9381
231.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16235
796.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17891
243.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12347
9.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8336
74.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8726
279.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4635
179.1 images/sec |