| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Tue, 03 Aug 2021 22:05:05 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 458 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 487 | |
| Integer Score | 444 | |
| Floating Point Score | 485 | |
|
AES-XTS
|
487
849.3 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
505
2.55 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
494
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
488
1.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
416
488.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
409
128.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
447
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
410
130.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
420
3.28 Klines/sec |
|
|
Camera
|
422
4.89 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
448
560.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
463
2870.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
421
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
456
3.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
474
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
781
38.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
820
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
484
388.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
327
2.93 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
489
15.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
373
14.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 1862 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2052 | |
| Integer Score | 1856 | |
| Floating Point Score | 1843 | |
|
AES-XTS
|
2052
3.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2420
12.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2246
106.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1745
4.92 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1689
1.98 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1860
582.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2035
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1639
522.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1645
12.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1595
18.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1824
2.28 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2317
14352.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1559
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1911
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2198
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2990
146.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2633
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2147
1.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1102
9.87 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1732
55.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
931
36.0 images/sec |