| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Tue, 03 Aug 2021 21:35:56 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 461 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 484 | |
| Integer Score | 447 | |
| Floating Point Score | 486 | |
|
AES-XTS
|
484
845.3 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
508
2.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
495
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
463
1.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
422
495.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
409
128.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
451
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
436
138.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
423
3.29 Klines/sec |
|
|
Camera
|
422
4.89 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
440
550.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
465
2883.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
423
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
451
3.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
477
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
785
38.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
819
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
490
393.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
327
2.93 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
488
15.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
379
14.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 1882 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2211 | |
| Integer Score | 1881 | |
| Floating Point Score | 1830 | |
|
AES-XTS
|
2211
3.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2432
12.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2279
107.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1748
4.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1728
2.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1857
581.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2049
111.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1666
530.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1752
13.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1587
18.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1847
2.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2335
14467.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1525
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1918
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2179
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2943
144.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2625
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2108
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1039
9.31 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1719
54.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
964
37.2 images/sec |