| User | yijc |
| Upload Date | Tue, 03 Aug 2021 07:08:06 +0000 |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook x360 435 G7 |
| Motherboard | HP 8735 |
| Power Plan | HP Optimized (recommended) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 2417 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.40 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1115 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2085 | |
| Integer Score | 984 | |
| Floating Point Score | 1238 | |
|
AES-XTS
|
2085
3.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
956
4.84 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1220
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
813
2.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
906
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
868
271.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1019
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
968
308.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
992
7.73 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1186
13.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
955
1.19 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1162
7197.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1417
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1236
9.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1102
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1963
96.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2212
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1466
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
974
8.73 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
802
25.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
984
38.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 5015 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5440 | |
| Integer Score | 4674 | |
| Floating Point Score | 5682 | |
|
AES-XTS
|
5440
9.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4662
23.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6782
320.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2630
7.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4554
5.35 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4700
1.47 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5282
286.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3869
1.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
5279
41.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5547
64.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4627
5.79 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6518
40381.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5662
311.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6860
52.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5583
137.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8844
433.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11047
150.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8617
6.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5029
45.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2972
95.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2421
93.5 images/sec |