| Upload Date | Mon, 02 Aug 2021 07:00:04 +0000 |
| Views | 466 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP OMEN Laptop 15-en1xxx |
| Motherboard | HP 88D1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3166 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.37 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1082 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2603 | |
| Integer Score | 925 | |
| Floating Point Score | 1169 | |
|
AES-XTS
|
2603
4.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1072
5.42 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1084
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
818
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
856
1.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
886
277.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
948
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
869
276.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
937
7.30 Klines/sec |
|
|
Camera
|
887
10.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1088
1.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1035
6412.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1253
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1061
8.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
994
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1956
95.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2068
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1277
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
930
8.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
822
26.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
944
36.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 7228 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4999 | |
| Integer Score | 6868 | |
| Floating Point Score | 8381 | |
|
AES-XTS
|
4999
8.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8904
45.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10733
507.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3041
8.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7684
9.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8255
2.59 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7476
405.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4196
1.31 MB/sec |
|
|
Clang
|
8836
68.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6654
77.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9296
11.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11115
68864.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8654
475.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9594
73.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7703
189.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11249
551.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15238
207.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12475
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7698
69.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5549
177.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2374
91.7 images/sec |