| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Mon, 02 Aug 2021 03:39:21 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME A320I-K |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2400G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3762 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1461 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 893 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1926 | |
| Integer Score | 781 | |
| Floating Point Score | 962 | |
|
AES-XTS
|
1926
3.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
722
3.65 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1005
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
772
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
707
830.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
717
224.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
761
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
658
209.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
778
6.06 Klines/sec |
|
|
Camera
|
973
11.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
665
831.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
972
6019.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1141
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
937
7.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
905
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1592
78.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1621
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1120
899.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
786
7.04 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
738
23.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
626
24.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3305 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5280 | |
| Integer Score | 3037 | |
| Floating Point Score | 3558 | |
|
AES-XTS
|
5280
9.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3321
16.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4070
192.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2150
6.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2975
3.49 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2770
867.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3454
187.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2613
832.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
3359
26.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3028
35.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3338
4.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4905
30389.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3054
167.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3057
23.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3521
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5708
280.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7095
96.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4914
3.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3390
30.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1971
63.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1615
62.4 images/sec |