| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Mon, 02 Aug 2021 03:05:30 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z97E-ITX/ac |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5775C |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3691 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Broadwell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| L4 Cache | 128 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 986 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1267 | |
| Integer Score | 924 | |
| Floating Point Score | 1075 | |
|
AES-XTS
|
1267
2.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
953
4.82 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1087
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
998
2.81 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
854
1.00 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
879
275.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
904
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
913
290.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
902
7.02 Klines/sec |
|
|
Camera
|
850
9.85 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
914
1.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1026
6357.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
859
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
952
7.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
963
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1630
80.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1759
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1215
975.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
847
7.59 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1020
32.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
995
38.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 3817 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3364 | |
| Integer Score | 3649 | |
| Floating Point Score | 4258 | |
|
AES-XTS
|
3364
5.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4890
24.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4832
228.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2574
7.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3125
3.67 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3578
1.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3897
211.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3259
1.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
4097
31.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3243
37.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4080
5.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5007
31021.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3434
188.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3866
29.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3920
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6466
317.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7091
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5542
4.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3470
31.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3878
124.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2297
88.7 images/sec |