| User | lionheart434 |
| Upload Date | Sun, 01 Aug 2021 22:57:21 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7750 |
| Motherboard | Dell Inc. 08W32M |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W-10885M |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 5085 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1462 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1304 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1667 | |
| Integer Score | 1227 | |
| Floating Point Score | 1409 | |
|
AES-XTS
|
1667
2.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1309
6.62 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1443
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1142
3.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1134
1.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1176
368.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1236
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1257
400.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1227
9.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1152
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1256
1.57 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1306
8092.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1118
61.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1218
9.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1177
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2279
111.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2425
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1512
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1141
10.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1395
44.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1239
47.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7972 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5143 | |
| Integer Score | 7982 | |
| Floating Point Score | 8422 | |
|
AES-XTS
|
5143
8.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10168
51.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11216
530.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3673
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8032
9.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9003
2.82 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8874
481.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6977
2.17 MB/sec |
|
|
Clang
|
9600
74.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7303
84.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8302
10.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11837
73336.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8198
450.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9462
72.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8264
203.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11816
579.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16305
222.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12805
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7955
71.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4678
149.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2613
101.0 images/sec |