| User | adyj1 |
| Upload Date | Sun, 01 Aug 2021 05:39:43 +0000 |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7550 |
| Motherboard | Dell Inc. 090NVT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10850H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1462 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1217 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1608 | |
| Integer Score | 1118 | |
| Floating Point Score | 1367 | |
|
AES-XTS
|
1608
2.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1069
5.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1277
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1053
2.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
993
1.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1076
337.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1151
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1210
385.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1165
9.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1097
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1237
1.55 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1228
7609.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1111
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1171
9.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1144
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2177
106.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2345
31.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1550
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1055
9.45 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1307
41.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1264
48.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5972 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5894 | |
| Integer Score | 5770 | |
| Floating Point Score | 6423 | |
|
AES-XTS
|
5894
10.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7316
37.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7839
370.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3901
11.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5193
6.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6035
1.89 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6616
359.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5362
1.67 MB/sec |
|
|
Clang
|
6554
51.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4347
50.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6713
8.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7647
47376.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5330
293.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6215
47.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6330
156.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9336
458.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11982
163.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8500
6.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5678
50.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4534
144.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2914
112.6 images/sec |