| User | Trimorphodon |
| Upload Date | Sat, 31 Jul 2021 20:34:12 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 14-ea0xxx |
| Motherboard | HP 87F6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4690 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.65 GB DDR4 SDRAM 931 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1542 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3863 | |
| Integer Score | 1350 | |
| Floating Point Score | 1571 | |
|
AES-XTS
|
3863
6.59 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1325
6.70 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1491
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1128
3.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1339
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1320
413.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1419
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1443
459.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1353
10.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1366
15.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1572
1.97 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1438
8908.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1254
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1477
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1194
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2545
124.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2676
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1875
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1249
11.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1396
44.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1293
50.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 5356 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10902 | |
| Integer Score | 4841 | |
| Floating Point Score | 5547 | |
|
AES-XTS
|
10902
18.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5430
27.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6197
293.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3950
11.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4153
4.88 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4566
1.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5312
288.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4940
1.54 MB/sec |
|
|
Clang
|
4952
38.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4455
51.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6247
7.82 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6353
39361.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4016
220.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4938
38.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5163
127.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8191
401.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9640
131.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7214
5.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4329
38.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3862
123.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3955
152.8 images/sec |