| User | Trimorphodon |
| Upload Date | Sat, 31 Jul 2021 20:32:52 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z370-I GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700KF |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4896 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1375 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1802 | |
| Integer Score | 1282 | |
| Floating Point Score | 1506 | |
|
AES-XTS
|
1802
3.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1317
6.66 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1461
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1274
3.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1206
1.42 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1213
380.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1306
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1279
407.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1237
9.64 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1260
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1295
1.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1347
8343.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1292
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1279
9.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1265
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2363
115.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2565
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1631
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1222
11.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1425
45.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1440
55.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 7829 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6036 | |
| Integer Score | 7668 | |
| Floating Point Score | 8476 | |
|
AES-XTS
|
6036
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7838
39.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10030
474.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3818
10.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8689
10.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8266
2.59 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8285
449.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7175
2.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
8792
68.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8130
94.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8255
10.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9609
59533.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8892
488.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9178
70.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7834
193.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11806
579.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17047
232.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13685
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8732
78.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4342
138.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3062
118.3 images/sec |