| User | darxstar |
| Upload Date | Mon, 30 Dec 2019 21:25:36 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1500 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1175 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1629 | |
| Integer Score | 1083 | |
| Floating Point Score | 1299 | |
|
AES-XTS
|
1629
2.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1021
5.16 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1253
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
963
2.71 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1031
1.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1040
325.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1141
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1194
380.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1021
7.95 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1118
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1126
1.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1137
7046.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1175
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1125
8.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1127
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2047
100.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2216
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1380
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1094
9.80 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1161
37.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1175
45.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 4159 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6068 | |
| Integer Score | 3855 | |
| Floating Point Score | 4501 | |
|
AES-XTS
|
6068
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3945
20.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4985
235.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2974
8.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3824
4.49 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4024
1.26 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4354
236.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2826
900.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
3996
31.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4253
49.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4021
5.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4262
26405.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4204
231.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4353
33.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4307
106.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6561
321.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8667
118.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5416
4.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4191
37.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3016
96.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2924
113.0 images/sec |