| User | HouFong |
| Upload Date | Sat, 31 Jul 2021 10:35:08 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4785 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1266 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1490 | |
| Integer Score | 1204 | |
| Floating Point Score | 1364 | |
|
AES-XTS
|
1490
2.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1246
6.30 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1401
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1124
3.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1126
1.32 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1177
368.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1191
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1247
397.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1221
9.51 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1126
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1215
1.52 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1300
8054.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1102
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1139
8.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1149
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2091
102.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2362
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1530
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1101
9.86 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1277
40.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1260
48.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 6453 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6046 | |
| Integer Score | 6299 | |
| Floating Point Score | 6855 | |
|
AES-XTS
|
6046
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7460
37.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8861
419.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3853
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5741
6.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6507
2.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6879
373.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5642
1.76 MB/sec |
|
|
Clang
|
7082
55.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5970
69.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7144
8.94 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8759
54263.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6054
332.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7028
54.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6898
170.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9886
485.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12894
175.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9797
7.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5992
53.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4201
134.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2722
105.2 images/sec |