| User | nabrnawi |
| Upload Date | Fri, 30 Jul 2021 20:14:26 +0000 |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP 250 G7 Notebook PC |
| Motherboard | HP 86C2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1035G1 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3592 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1053 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2279 | |
| Integer Score | 937 | |
| Floating Point Score | 1101 | |
|
AES-XTS
|
2279
3.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
845
4.27 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1049
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
755
2.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
905
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
910
285.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1018
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1034
329.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
967
7.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
990
11.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
988
1.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1046
6481.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1010
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1031
7.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
889
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1680
82.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1947
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1269
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
926
8.30 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
897
28.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
877
33.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 2654 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2805 | |
| Integer Score | 2572 | |
| Floating Point Score | 2807 | |
|
AES-XTS
|
2805
4.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2862
14.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3661
173.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1439
4.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2400
2.82 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2696
844.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2964
160.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2437
776.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2701
21.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2588
30.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3242
4.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3897
24146.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2374
130.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2960
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2946
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3239
158.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5767
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4468
3.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2646
23.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1278
40.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1153
44.6 images/sec |