| User | dothinh115 |
| Upload Date | Fri, 30 Jul 2021 17:55:49 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1239 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1584 | |
| Integer Score | 1166 | |
| Floating Point Score | 1339 | |
|
AES-XTS
|
1584
2.70 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1270
6.43 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1368
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1042
2.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1092
1.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1140
357.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1186
64.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1120
356.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1201
9.36 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1110
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1236
1.55 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1255
7777.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1128
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1169
9.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1123
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2113
103.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2288
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1517
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1110
9.95 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1331
42.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1000
38.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5298 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2490 | |
| Integer Score | 5310 | |
| Floating Point Score | 5740 | |
|
AES-XTS
|
2490
4.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6769
34.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8028
379.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2088
5.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5924
6.96 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6170
1.93 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5731
311.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3696
1.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
7209
56.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5302
61.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7166
8.97 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8822
54657.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6020
330.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6889
53.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5162
127.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7102
348.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10600
144.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9614
7.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5534
49.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2972
95.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1383
53.4 images/sec |