| User | dothinh115 |
| Upload Date | Fri, 30 Jul 2021 17:41:31 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4986 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1216 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1486 | |
| Integer Score | 1143 | |
| Floating Point Score | 1329 | |
|
AES-XTS
|
1486
2.53 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1240
6.27 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1349
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1063
3.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
979
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1120
351.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1170
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1110
353.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1189
9.27 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1105
12.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1236
1.55 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1247
7725.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1106
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1135
8.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1127
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2143
105.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2288
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1508
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1117
10.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1316
42.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
960
37.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 5353 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2702 | |
| Integer Score | 5363 | |
| Floating Point Score | 5773 | |
|
AES-XTS
|
2702
4.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6902
34.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8145
385.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2021
5.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6027
7.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6821
2.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5747
311.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3510
1.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
7350
57.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5298
61.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7393
9.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8905
55171.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6028
331.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7000
53.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5163
127.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7130
349.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10712
146.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9772
7.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5618
50.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2964
94.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1332
51.5 images/sec |