| User | HouFong |
| Upload Date | Thu, 29 Jul 2021 09:30:11 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4787 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1278 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1624 | |
| Integer Score | 1210 | |
| Floating Point Score | 1369 | |
|
AES-XTS
|
1624
2.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1232
6.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1401
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1124
3.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1132
1.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1186
371.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1248
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1254
399.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1215
9.47 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1124
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1210
1.51 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1252
7759.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1097
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1161
8.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1111
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2195
107.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2386
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1523
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1109
9.94 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1317
42.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1266
48.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 6596 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6022 | |
| Integer Score | 6483 | |
| Floating Point Score | 6938 | |
|
AES-XTS
|
6022
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7519
38.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8850
418.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3877
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6139
7.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6931
2.17 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7244
393.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5810
1.81 MB/sec |
|
|
Clang
|
7345
57.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5965
69.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7110
8.90 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9003
55775.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6220
341.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6821
52.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6906
170.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9911
486.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13294
181.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9883
7.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6319
56.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4206
134.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2762
106.7 images/sec |