| User | HunorR |
| Upload Date | Wed, 11 Dec 2019 10:42:26 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2016 Standard (64-bit) |
| Model | MSI MS-7751 |
| Motherboard | MSI Z77A-GD65 (MS-7751) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3570K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.54 GHz |
| Maximum Frequency | 4.06 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 26.00 GB DDR3 SDRAM 832 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 892 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1018 | |
| Integer Score | 854 | |
| Floating Point Score | 954 | |
|
AES-XTS
|
1018
1.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1007
5.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
981
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
811
2.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
760
891.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
790
247.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
855
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
834
265.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
818
6.37 Klines/sec |
|
|
Camera
|
859
9.96 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
938
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
927
5743.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
837
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
871
6.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
892
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1563
76.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1632
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1014
813.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
676
6.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
941
30.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
644
24.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3114 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3655 | |
| Integer Score | 2973 | |
| Floating Point Score | 3329 | |
|
AES-XTS
|
3655
6.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3305
16.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3855
182.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1884
5.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2876
3.38 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3035
950.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3131
169.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2855
909.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
3082
24.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3148
36.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3382
4.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3654
22638.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3436
188.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3420
26.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3357
82.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4822
236.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6166
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4238
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2597
23.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2182
69.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1600
61.8 images/sec |