| User | HunorR |
| Upload Date | Wed, 11 Dec 2019 10:39:29 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2016 Standard (64-bit) |
| Model | MSI MS-7751 |
| Motherboard | MSI Z77A-GD65 (MS-7751) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3570K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.54 GHz |
| Maximum Frequency | 4.06 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 26.00 GB DDR3 SDRAM 832 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 891 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1018 | |
| Integer Score | 853 | |
| Floating Point Score | 952 | |
|
AES-XTS
|
1018
1.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1008
5.10 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
972
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
811
2.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
762
894.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
788
246.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
855
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
833
265.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
816
6.36 Klines/sec |
|
|
Camera
|
859
9.96 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
937
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
927
5745.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
836
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
870
6.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
892
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1549
76.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1633
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1026
823.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
677
6.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
922
29.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
641
24.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 3119 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3674 | |
| Integer Score | 2979 | |
| Floating Point Score | 3331 | |
|
AES-XTS
|
3674
6.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3305
16.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3848
182.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1891
5.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2908
3.41 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3041
952.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3127
169.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2825
900.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
3107
24.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3165
36.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3379
4.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3648
22599.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3434
188.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3425
26.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3340
82.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4779
234.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6148
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4286
3.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2607
23.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2177
69.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1619
62.6 images/sec |