| User | atharvshinde |
| Upload Date | Tue, 04 May 2021 16:27:38 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B85 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450 GAMING PRO CARBON AC (MS-7B85) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3599 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1055 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1913 | |
| Integer Score | 933 | |
| Floating Point Score | 1175 | |
|
AES-XTS
|
1913
3.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1062
5.37 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1044
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
963
2.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
825
969.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
782
244.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
924
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
860
273.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
908
7.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1081
12.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1193
1.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1020
6316.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1215
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1033
7.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
912
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2022
99.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1713
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1377
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
850
7.61 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1023
32.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1024
39.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5924 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4764 | |
| Integer Score | 5652 | |
| Floating Point Score | 6706 | |
|
AES-XTS
|
4764
8.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6600
33.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7786
368.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3207
9.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6023
7.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6027
1.89 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5969
324.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4082
1.27 MB/sec |
|
|
Clang
|
7106
55.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5685
65.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7805
9.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8337
51649.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6309
346.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7072
54.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5910
145.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10207
500.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11187
152.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9243
7.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5216
46.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4849
155.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2692
104.0 images/sec |