| User | vexaman |
| Upload Date | Wed, 11 Dec 2019 09:59:48 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Supermicro X10DAx |
| Motherboard | Supermicro X10DAX |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2643 v4 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.70 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 936 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1247 | |
| Integer Score | 873 | |
| Floating Point Score | 1021 | |
|
AES-XTS
|
1247
2.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1030
5.21 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1021
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
775
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
820
962.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
857
268.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
856
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
801
255.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
898
6.99 Klines/sec |
|
|
Camera
|
836
9.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
899
1.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
988
6122.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
801
44.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
935
7.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
900
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1589
78.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1818
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1167
937.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
828
7.42 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1003
32.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
747
28.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 8779 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6673 | |
| Integer Score | 8484 | |
| Floating Point Score | 9769 | |
|
AES-XTS
|
6673
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11012
55.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12707
601.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4325
12.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8215
9.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8736
2.74 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9963
540.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6239
1.94 MB/sec |
|
|
Clang
|
10415
81.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8101
93.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7930
9.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12347
76492.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9943
546.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10101
77.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9720
239.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13908
682.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19525
266.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13840
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9478
84.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6810
217.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3336
128.9 images/sec |