| User | andimccann |
| Upload Date | Tue, 04 May 2021 15:13:24 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 11.3.1 (Build 20E241) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 2667 MT/s |
| Single-Core Score | 1194 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1220 | |
| Integer Score | 1159 | |
| Floating Point Score | 1264 | |
|
AES-XTS
|
1220
2.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1199
6.06 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1218
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1149
3.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1050
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1126
352.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1213
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1146
365.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1126
8.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1216
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1169
1.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1438
8911.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
353
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1245
9.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1199
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2427
119.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2241
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1287
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1153
10.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1344
43.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1367
52.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7849 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5703 | |
| Integer Score | 7725 | |
| Floating Point Score | 8476 | |
|
AES-XTS
|
5703
9.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9894
50.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10256
485.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4352
12.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7517
8.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8620
2.70 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7563
410.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6533
2.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
8868
69.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7811
90.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8811
11.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13747
85167.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8272
454.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10267
79.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8577
211.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11056
542.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15122
206.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13124
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7709
69.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3887
124.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2795
108.0 images/sec |