| User | kashirin_oleg |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 22:44:52 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 GAMING X |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 GAMING X |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.21 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1087 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2203 | |
| Integer Score | 952 | |
| Floating Point Score | 1194 | |
|
AES-XTS
|
2203
3.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1121
5.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1152
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
944
2.66 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
797
935.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
819
256.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
970
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
815
259.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
914
7.12 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1114
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1171
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1082
6703.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1409
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1065
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
912
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2001
98.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1892
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1364
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
930
8.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1051
33.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
801
31.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 7559 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6097 | |
| Integer Score | 7331 | |
| Floating Point Score | 8295 | |
|
AES-XTS
|
6097
10.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8279
41.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10614
502.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3825
10.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8113
9.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8476
2.66 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7937
430.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4990
1.55 MB/sec |
|
|
Clang
|
8921
69.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7491
86.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8831
11.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11646
72152.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8555
470.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8939
68.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7975
196.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12487
612.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15506
211.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12453
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7606
68.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4159
133.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2674
103.3 images/sec |