| User | bdhaskin |
| Upload Date | Wed, 11 Dec 2019 06:27:07 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | EVOO Products EG-LP5 |
| Motherboard | EVOO Products GK5CP6X |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1199 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1494 | |
| Integer Score | 1130 | |
| Floating Point Score | 1300 | |
|
AES-XTS
|
1494
2.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1248
6.31 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1267
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1035
2.92 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1050
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1072
336.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1132
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1183
376.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1142
8.89 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1069
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1176
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1132
7010.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1071
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1094
8.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1111
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2099
103.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2249
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1439
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1064
9.53 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1297
41.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1100
42.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6083 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4997 | |
| Integer Score | 6010 | |
| Floating Point Score | 6423 | |
|
AES-XTS
|
4997
8.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7392
37.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7915
374.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3217
9.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5848
6.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6607
2.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6749
366.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5210
1.62 MB/sec |
|
|
Clang
|
7181
55.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5573
64.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7085
8.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8186
50717.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5798
318.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6598
50.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6429
158.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8992
441.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12603
171.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9174
7.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6155
55.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3419
109.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2460
95.1 images/sec |