| User | bdhaskin |
| Upload Date | Wed, 11 Dec 2019 06:21:55 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | EVOO Products EG-LP5 |
| Motherboard | EVOO Products GK5CP6X |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1143 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1264 | |
| Integer Score | 1093 | |
| Floating Point Score | 1231 | |
|
AES-XTS
|
1264
2.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1208
6.11 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1246
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
942
2.66 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1046
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1061
332.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1085
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1161
369.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1094
8.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1026
11.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1129
1.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1074
6653.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1033
56.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
991
7.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1054
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1999
98.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2109
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1429
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1019
9.13 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1158
37.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1054
40.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 4380 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4961 | |
| Integer Score | 4234 | |
| Floating Point Score | 4600 | |
|
AES-XTS
|
4961
8.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5156
26.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5288
250.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3035
8.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3676
4.32 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4255
1.33 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4650
252.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3925
1.22 MB/sec |
|
|
Clang
|
4775
37.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3879
45.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4410
5.52 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5086
31509.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3993
219.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4199
32.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4651
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6939
340.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8613
117.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6005
4.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4183
37.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3241
103.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2295
88.7 images/sec |