| User | bdhaskin |
| Upload Date | Wed, 11 Dec 2019 06:17:26 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | EVOO Products EG-LP5 |
| Motherboard | EVOO Products GK5CP6X |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1179 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1441 | |
| Integer Score | 1111 | |
| Floating Point Score | 1281 | |
|
AES-XTS
|
1441
2.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1240
6.27 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1239
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
972
2.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1046
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1074
336.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1137
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1152
366.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1113
8.67 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1052
12.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1167
1.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1115
6907.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1100
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1076
8.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1086
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2107
103.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2222
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1396
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1064
9.54 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1257
40.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1039
40.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 4437 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4999 | |
| Integer Score | 4299 | |
| Floating Point Score | 4641 | |
|
AES-XTS
|
4999
8.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5262
26.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5426
256.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2995
8.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3804
4.47 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4313
1.35 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4687
254.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3938
1.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
4875
38.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3969
46.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4666
5.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5271
32655.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3994
219.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4312
33.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4759
117.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6975
342.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8689
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6047
4.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4218
37.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3173
101.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2177
84.1 images/sec |