| User | bdhaskin |
| Upload Date | Wed, 11 Dec 2019 06:12:38 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | EVOO Products EG-LP5 |
| Motherboard | EVOO Products GK5CP6X |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1158 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1573 | |
| Integer Score | 1069 | |
| Floating Point Score | 1281 | |
|
AES-XTS
|
1573
2.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1046
5.29 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1037
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1015
2.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1029
1.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1055
330.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1118
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1130
360.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1112
8.66 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1089
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1159
1.45 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1126
6977.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1081
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1075
8.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1091
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2032
99.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2226
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1420
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1055
9.45 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1277
40.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1064
41.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 4421 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4905 | |
| Integer Score | 4272 | |
| Floating Point Score | 4662 | |
|
AES-XTS
|
4905
8.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5256
26.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5397
255.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2988
8.43 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3775
4.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4159
1.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4666
253.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3917
1.22 MB/sec |
|
|
Clang
|
4866
37.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4000
46.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4663
5.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5292
32786.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3974
218.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4307
33.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4728
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6937
340.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8706
118.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5937
4.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4220
37.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3271
104.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2286
88.3 images/sec |