| User | monday |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 19:11:20 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Sony Corporation VPCZ12X9R |
| Motherboard | Sony Corporation VAIO |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-620M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.66 GHz |
| Maximum Frequency | 3324 MHz |
| Package | Socket 989 rPGA |
| Codename | Arrandale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 531 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 438 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 386 | |
| Integer Score | 440 | |
| Floating Point Score | 441 | |
|
AES-XTS
|
386
673.7 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
432
2.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
535
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
435
1.23 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
411
482.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
471
147.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
458
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
389
123.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
436
3.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
412
4.78 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
294
368.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
504
3121.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
401
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
537
4.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
496
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
654
32.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
798
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
596
478.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
346
3.10 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
387
12.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
185
7.14 images/sec |
| Multi-Core Score | 920 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1055 | |
| Integer Score | 913 | |
| Floating Point Score | 912 | |
|
AES-XTS
|
1055
1.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1202
6.08 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1129
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
771
2.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
829
972.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
886
277.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1012
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
758
241.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
911
7.10 Klines/sec |
|
|
Camera
|
818
9.49 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
848
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1115
6908.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
701
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
965
7.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1051
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1283
63.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1883
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1236
992.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
727
6.51 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
736
23.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
338
13.1 images/sec |