| Upload Date | Mon, 03 May 2021 16:18:41 +0000 |
| Views | 9286 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Laptop 15-eg0xxx |
| Motherboard | HP 87CB |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4191 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 531 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1394 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3769 | |
| Integer Score | 1201 | |
| Floating Point Score | 1415 | |
|
AES-XTS
|
3769
6.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1143
5.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1346
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1019
2.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1208
1.42 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1171
366.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1266
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1266
403.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1198
9.34 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1224
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1267
1.59 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1308
8103.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1174
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1327
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1107
27.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2238
109.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2446
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1704
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1148
10.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1221
39.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1216
47.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4725 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5874 | |
| Integer Score | 4472 | |
| Floating Point Score | 5083 | |
|
AES-XTS
|
5874
10.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4802
24.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5982
283.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2542
7.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4285
5.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4765
1.49 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4972
269.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4091
1.27 MB/sec |
|
|
Clang
|
5244
40.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4499
52.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5999
7.51 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6607
40935.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4140
227.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4862
37.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4697
115.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7297
357.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9625
131.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7605
6.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4400
39.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2773
88.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2398
92.6 images/sec |