| User | Unlucky_Luc |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 15:18:32 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME X570-P |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4098 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1211 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2178 | |
| Integer Score | 1062 | |
| Floating Point Score | 1373 | |
|
AES-XTS
|
2178
3.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1226
6.20 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1254
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1000
2.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
918
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
895
280.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1068
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1032
328.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1022
7.96 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1212
14.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1354
1.69 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1188
7362.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1431
78.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1264
9.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1113
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2235
109.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2260
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1447
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
994
8.90 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1228
39.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1129
43.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 6531 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4594 | |
| Integer Score | 6246 | |
| Floating Point Score | 7470 | |
|
AES-XTS
|
4594
7.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7806
39.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8699
411.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3455
9.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6586
7.73 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6875
2.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6621
359.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4287
1.33 MB/sec |
|
|
Clang
|
7527
58.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6372
73.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8370
10.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9485
58763.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6755
371.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7779
59.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6555
161.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11825
580.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13176
179.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11005
8.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6214
55.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4959
158.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2797
108.1 images/sec |