| User | Avinash777 |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 11:29:06 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1085 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2068 | |
| Integer Score | 958 | |
| Floating Point Score | 1197 | |
|
AES-XTS
|
2068
3.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
924
4.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1220
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
757
2.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
867
1.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
862
270.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
989
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
946
301.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
978
7.62 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1162
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
927
1.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1145
7094.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1388
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1211
9.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1053
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1876
92.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2119
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1445
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
948
8.49 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
783
25.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
903
34.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4376 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4026 | |
| Integer Score | 4089 | |
| Floating Point Score | 5057 | |
|
AES-XTS
|
4026
6.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4205
21.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5899
279.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2133
6.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4203
4.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4138
1.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4586
248.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3103
988.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
4853
37.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5028
58.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4209
5.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6145
38071.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5410
297.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5928
45.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4771
117.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7753
380.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9779
133.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7999
6.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4525
40.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2708
86.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1880
72.7 images/sec |