| User | Avinash777 |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 10:32:21 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 926 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1232 | |
| Integer Score | 810 | |
| Floating Point Score | 1127 | |
|
AES-XTS
|
1232
2.10 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
615
3.11 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1218
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
704
1.98 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
869
1.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
858
268.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
982
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
920
293.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
582
4.53 Klines/sec |
|
|
Camera
|
727
8.43 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
723
904.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1155
7156.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1343
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1234
9.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1066
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1639
80.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2133
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1391
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
918
8.23 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
666
21.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
850
32.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 3317 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3998 | |
| Integer Score | 3208 | |
| Floating Point Score | 3440 | |
|
AES-XTS
|
3998
6.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4047
20.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5574
263.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2104
5.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3635
4.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3627
1.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2975
161.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1900
605.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
3072
23.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3315
38.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2746
3.44 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3949
24463.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3794
208.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3689
28.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3288
81.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4595
225.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6834
93.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5543
4.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3328
29.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2314
74.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1193
46.1 images/sec |