| User | Avinash777 |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 09:46:29 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1079 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2023 | |
| Integer Score | 952 | |
| Floating Point Score | 1196 | |
|
AES-XTS
|
2023
3.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
923
4.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1221
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
768
2.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
862
1.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
865
271.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
947
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
928
295.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
971
7.57 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1165
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
920
1.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1144
7087.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1376
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1217
9.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1052
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1863
91.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2179
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1434
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
949
8.50 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
781
25.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
896
34.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 4327 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3954 | |
| Integer Score | 4031 | |
| Floating Point Score | 5030 | |
|
AES-XTS
|
3954
6.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4133
20.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6024
285.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2126
5.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4162
4.89 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4166
1.31 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4570
248.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3077
980.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
4813
37.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4524
52.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4076
5.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6016
37273.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5323
292.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6259
48.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4700
115.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7794
382.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9805
133.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7887
6.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4514
40.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2702
86.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1847
71.4 images/sec |