| User | Avinash777 |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 09:31:04 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1024 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2042 | |
| Integer Score | 863 | |
| Floating Point Score | 1203 | |
|
AES-XTS
|
2042
3.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
900
4.55 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1213
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
774
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
342
401.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
852
267.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
983
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
955
304.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
984
7.67 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1172
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
924
1.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1142
7074.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1389
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1220
9.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1059
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1889
92.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2165
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1443
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
948
8.50 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
791
25.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
915
35.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 4360 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4050 | |
| Integer Score | 4112 | |
| Floating Point Score | 4948 | |
|
AES-XTS
|
4050
6.90 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4053
20.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6251
295.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2111
5.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4184
4.91 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4447
1.39 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4578
248.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3037
967.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
4823
37.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5037
58.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4167
5.21 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5850
36245.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5218
286.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5590
43.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4763
117.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7607
373.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9762
133.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7778
6.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4503
40.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2675
85.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1848
71.4 images/sec |