| User | kevinhadinata |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 08:56:45 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20VF |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 4300U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3792 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 13.87 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1037 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2018 | |
| Integer Score | 907 | |
| Floating Point Score | 1154 | |
|
AES-XTS
|
2018
3.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
845
4.28 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1152
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
736
2.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
843
990.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
809
253.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
931
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
881
280.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
939
7.32 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1103
12.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
845
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1093
6773.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1330
73.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1166
8.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1029
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1771
86.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2090
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1423
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
917
8.21 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
728
23.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
936
36.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3358 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4117 | |
| Integer Score | 3088 | |
| Floating Point Score | 3816 | |
|
AES-XTS
|
4117
7.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2724
13.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4384
207.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1780
5.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3270
3.84 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3081
965.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3425
185.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2582
822.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
3446
26.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3917
45.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3120
3.90 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4281
26523.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4001
219.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4579
35.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3622
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5465
268.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7569
103.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6204
4.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3474
31.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1787
57.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1769
68.3 images/sec |