| User | kevinhadinata |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 08:48:39 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20VF |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 4300U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3792 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 13.87 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1037 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1976 | |
| Integer Score | 911 | |
| Floating Point Score | 1152 | |
|
AES-XTS
|
1976
3.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
847
4.28 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1147
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
739
2.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
845
992.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
808
253.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
954
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
879
280.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
939
7.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1115
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
850
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1093
6769.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1338
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1163
8.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1030
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1779
87.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2062
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1390
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
917
8.21 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
732
23.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
930
35.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3338 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4124 | |
| Integer Score | 3053 | |
| Floating Point Score | 3823 | |
|
AES-XTS
|
4124
7.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2749
13.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4275
202.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1765
4.98 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3293
3.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3063
959.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3377
183.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2583
823.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
3191
24.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3956
45.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3135
3.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4288
26567.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4055
222.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4519
34.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3664
90.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5469
268.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7620
103.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6215
4.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3445
30.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1803
57.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1755
67.8 images/sec |