| User | Kimonkc |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 08:21:40 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUS Laptop E410MA_R429MA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. E410MA |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Celeron N4020 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 1.09 GHz |
| Maximum Frequency | 2684 MHz |
| Package | Socket 1090 FCBGA |
| Codename | Gemini Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 24.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.83 GB DDR4 SDRAM 1193 MHz |
| Single-Core Score | 404 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 551 | |
| Integer Score | 398 | |
| Floating Point Score | 392 | |
|
AES-XTS
|
551
961.2 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
423
2.14 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
468
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
390
1.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
297
348.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
431
134.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
431
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
419
133.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
403
3.14 Klines/sec |
|
|
Camera
|
346
4.01 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
316
395.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
451
2796.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
338
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
451
3.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
457
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
698
34.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
753
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
365
293.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
328
2.94 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
288
9.20 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
186
7.19 images/sec |
| Multi-Core Score | 720 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 970 | |
| Integer Score | 689 | |
| Floating Point Score | 745 | |
|
AES-XTS
|
970
1.65 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
711
3.60 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
845
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
560
1.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
744
874.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
565
177.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
793
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
724
230.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
709
5.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
610
7.08 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
651
814.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
904
5599.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
662
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
856
6.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
870
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1202
59.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1429
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
979
786.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
574
5.15 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
497
15.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
281
10.9 images/sec |