| User | ir0nfist7 |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 07:47:04 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1617 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4008 | |
| Integer Score | 1367 | |
| Floating Point Score | 1761 | |
|
AES-XTS
|
4008
6.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1612
8.15 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1608
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1273
3.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1257
1.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1313
411.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1369
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1282
408.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1376
10.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1265
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1534
1.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1506
9327.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1863
102.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1591
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1440
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2909
142.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3018
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1958
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1346
12.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1565
50.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1415
54.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 7778 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4895 | |
| Integer Score | 7480 | |
| Floating Point Score | 8904 | |
|
AES-XTS
|
4895
8.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10419
52.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10754
508.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3703
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7594
8.92 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8333
2.61 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7702
418.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5991
1.86 MB/sec |
|
|
Clang
|
9151
71.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6615
76.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9196
11.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11767
72902.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8113
446.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9748
75.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8072
199.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13094
642.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16293
222.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12309
9.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7652
68.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7015
224.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2864
110.7 images/sec |