| User | 247 |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 07:21:49 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Enterprise (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP EliteBook 8470p |
| Motherboard | Hewlett-Packard 179B |
| Power Plan | QuickCpuScheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3380M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 630 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 788 | |
| Integer Score | 658 | |
| Floating Point Score | 543 | |
|
AES-XTS
|
788
1.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
663
3.35 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
757
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
652
1.84 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
630
739.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
579
181.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
653
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
686
218.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
644
5.01 Klines/sec |
|
|
Camera
|
671
7.77 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
512
641.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
706
4376.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
302
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
534
4.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
509
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
749
36.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1060
14.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
691
554.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
401
3.59 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
444
14.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
419
16.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 1160 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1462 | |
| Integer Score | 1094 | |
| Floating Point Score | 1254 | |
|
AES-XTS
|
1462
2.49 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1276
6.45 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
967
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
774
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
789
926.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
948
296.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1501
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1375
438.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1270
9.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1194
13.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1178
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1767
10948.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1016
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1405
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1558
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1827
89.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2418
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1690
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
958
8.58 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
686
21.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
530
20.5 images/sec |