| User | Avinash777 |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 04:00:04 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 2.42 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1065 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2025 | |
| Integer Score | 939 | |
| Floating Point Score | 1179 | |
|
AES-XTS
|
2025
3.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
866
4.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1186
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
764
2.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
830
975.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
852
266.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
979
53.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
936
298.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
963
7.51 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1157
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
892
1.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1132
7011.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1353
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1218
9.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1035
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1867
91.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2150
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1453
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
936
8.38 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
763
24.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
852
32.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4401 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3784 | |
| Integer Score | 4131 | |
| Floating Point Score | 5088 | |
|
AES-XTS
|
3784
6.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4109
20.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6216
294.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2121
5.98 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4411
5.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4220
1.32 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4567
247.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3099
987.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
4838
37.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5070
58.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4186
5.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6069
37601.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5388
296.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6440
49.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4789
118.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7588
372.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10022
136.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8199
6.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4603
41.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2643
84.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1849
71.4 images/sec |