| User | Avinash777 |
| Upload Date | Mon, 03 May 2021 03:49:07 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 2.42 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 652 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1191 | |
| Integer Score | 559 | |
| Floating Point Score | 765 | |
|
AES-XTS
|
1191
2.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
569
2.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
697
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
559
1.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
490
575.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
486
152.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
576
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
505
160.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
523
4.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
661
7.66 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
510
638.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
996
6168.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1298
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
704
5.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
646
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1062
52.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1251
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
813
652.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
549
4.92 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
501
16.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
592
22.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3418 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3670 | |
| Integer Score | 3201 | |
| Floating Point Score | 3845 | |
|
AES-XTS
|
3670
6.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3975
20.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5410
255.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1971
5.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2611
3.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2910
911.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3409
185.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2788
888.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
3503
27.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3289
38.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3322
4.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5267
32632.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4875
268.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3802
29.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3294
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5188
254.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6710
91.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5309
4.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3316
29.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2347
75.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1769
68.3 images/sec |