| User | TwoHorus |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 19:32:25 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. H97M-E |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1231 v3 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Maximum Frequency | 3.79 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell-WS |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 948 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1259 | |
| Integer Score | 886 | |
| Floating Point Score | 1031 | |
|
AES-XTS
|
1259
2.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
977
4.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1018
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
722
2.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
872
1.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
886
277.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
869
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
880
280.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
937
7.30 Klines/sec |
|
|
Camera
|
850
9.85 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
980
1.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
986
6106.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
862
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
914
7.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
917
22.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1628
79.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1796
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1137
913.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
813
7.28 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1006
32.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
739
28.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3104 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1771 | |
| Integer Score | 3080 | |
| Floating Point Score | 3378 | |
|
AES-XTS
|
1771
3.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4161
21.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4346
205.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1301
3.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3097
3.64 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3563
1.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3389
183.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2561
815.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
3959
30.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2800
32.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4172
5.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4817
29844.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3352
184.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3748
28.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3075
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4474
219.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6106
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5150
4.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3108
27.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2190
70.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
879
34.0 images/sec |