| User | mistaspeedy |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 14:49:58 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C91 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B550 TOMAHAWK (MS-7C91) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.65 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1636 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3991 | |
| Integer Score | 1388 | |
| Floating Point Score | 1780 | |
|
AES-XTS
|
3991
6.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1665
8.42 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1617
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1367
3.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1274
1.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1293
405.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1404
76.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1280
407.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1407
11.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1250
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1588
1.99 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1553
9618.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1793
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1599
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1464
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2920
143.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3038
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1947
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1361
12.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1570
50.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1492
57.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 8828 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6828 | |
| Integer Score | 8304 | |
| Floating Point Score | 10295 | |
|
AES-XTS
|
6828
11.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11379
57.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12134
574.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4486
12.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8612
10.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8939
2.80 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8737
474.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6694
2.08 MB/sec |
|
|
Clang
|
9815
76.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6858
79.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11065
13.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13217
81882.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9404
516.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10685
82.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9072
223.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15889
779.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18137
247.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13837
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8509
76.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8065
257.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3775
145.9 images/sec |