| User | TwoHorus |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 13:04:29 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. H97M-E |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1231 v3 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Maximum Frequency | 3.79 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell-WS |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 956 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1205 | |
| Integer Score | 902 | |
| Floating Point Score | 1031 | |
|
AES-XTS
|
1205
2.05 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1011
5.11 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1017
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
816
2.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
870
1.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
878
275.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
876
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
902
287.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
923
7.19 Klines/sec |
|
|
Camera
|
846
9.80 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
979
1.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
981
6077.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
839
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
899
6.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
908
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1639
80.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1809
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1114
894.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
805
7.21 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1007
32.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
793
30.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 3442 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3093 | |
| Integer Score | 3352 | |
| Floating Point Score | 3694 | |
|
AES-XTS
|
3093
5.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4153
21.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4408
208.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1949
5.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3079
3.62 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3463
1.09 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3717
201.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3130
997.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
3859
30.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3126
36.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3945
4.94 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4659
28865.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3333
183.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3707
28.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3723
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5287
259.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6888
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5076
4.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3292
29.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2410
77.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1409
54.4 images/sec |